Opel Mokka-e również z polskim cennikiem, od 139 900 zł

Po zaprezentowaniu cennika wersji spalinowych, Niemcy szybko dorzucili do polskiej oferty "elektryka". Opel Mokka-e dostępny będzie od 139 900 zł.

Elektryczn ofensywa koncernu PSA trwa. Niedawno poznaliśmy cennik Citroena e-C4, a teraz do gamy B-SUV dostępnych z silnikiem elektrycznym dołącza Opel Mokka-e.

Samochód, podobnie jak w wersjach z silnikiem spalinowym, dostępny będzie w czterech odmianach wyposażenia. Najtańsza kosztuje 139 900 zł, następnie jest wersja Edition, Elegance i nacechowana sportowo GS Line. To ona zamyka cennik, z kwotą 152 000 zł.

W tej wersji wyposażenie będzie już solidne. Ale np. przednie światła matrycowe LED IntelliLUX wciąż będą opcją, za  3100 zł. Dopłaty wymagać też będą między innymi podgrzewane siedzenia 850 zł), kierownica (500 zł), a także system Multimedia Navi (minimum 2 200 zł). W opcji będzie też pakiet asystentów, z automatycznym hamowaniem i tempomatem adaptacyjnym (2 400 zł) oraz szereg akcesoriów do ładowania. W wersji podstawowej znajdzie się automatyczna klimatyzacja, radio (bez interfejsów Apple CarPlay/Android Auto), ładowarka pokładowa 7,4 kW (11 kW dostępna za dopłatą w każdej wersji), asystent pasa ruchu, czy tempomat. Jednak bazowy Opel Mokka-e (wersja Mokka) ma bardzo skróconą listę opcji. Realnie konfigurować możemy od modelu Edition.

Opel Mokka-e

Mokka-e wyposażona jest w standardowy zestaw napędowy PSA. Mamy więc silnik o mocy 136 KM oraz baterię o pojemności 50 kWh (45 kWh netto). W teorii pozwoli on na przejechanie do 324 km w mieście, według normy WLTP oraz 280 km w trybie mieszanym.