Renault Captur 2024 jeździ i szykuje się do premiery. To będzie duża zmiana

Renault Captur 2024 nabiera finalnych kształtów. Zamaskowane egzemplarze przechodzą ostatnie testy przed premierą. Skąpy kamuflaż pozwolił nam lepiej poznać nową stylistykę francuskiego crossovera. To będzie zaskakująco mocny lifting.

Ten rok to prawdziwy festiwal premier dla Renault. Maszyna ruszyła wraz z Espacem, a w ślad za nim podążają kolejne auta. Będzie to między innymi Clio, Arkana i Renault Captur 2024. Ten ostatni został uchwycony podczas testów przez naszych kolegów z motor.es. Zobaczcie jak zmieni się popularny francuski crossover.

Renault Captur 2024. To będzie wyjątkowo duży lifting

Ostatnio przyzwyczailiśmy się do tego, że wiele marek kosmetycznie odświeża swoje popularne auta. Francuzi idą pod prąd i stawiają z kolei na gruntowy restyling, który mocno zmienia wizerunek auta.

Wiemy już jak wygląda Clio po liftingu, a teraz dzięki zdjęciom testowych egzemplarzy Captura możemy podejrzeć zmiany w tym aucie. Te będą zbliżone do tych ze wspomnianego Clio, choć pojawi się tutaj kilka unikalnych detali.

Przede wszystkim przednie światła będą zbliżone wizualnie do tych z Megane E-TECH. Uzupełnią je charakterystyczne ledowe "kły", które jak widać stają się wyróżnikiem francuskich samochodów.

Renault Captur 2024

Znajdziecie tutaj także nieco większy grill oraz inaczej zaprojektowany zderzak. Podobne zmiany zajdą też z tyłu, gdzie poza zderzakiem zmienią się tylne lampy.

Pod znakiem zapytania stoją zmiany we wnętrzu, na które wszyscy czekamy

Mowa tutaj przede wszystkim o wprowadzeniu nowych multimediów Google Automotive, które ułatwiłyby korzystanie z wielu funkcji samochodu. Póki co nie wiemy, czy Francuzi zdecydują się na tak odważny krok, który wymaga z reguły dużych zmian w elektronice pojazdu.

Pod maską zabraknie nowości

Tutaj czeka nas powrót starych dobrych znajomych, czyli jednostek z rodziny TCe. Gamę otworzy silnik 1.0 TCe, a uzupełni go wersja 1.3 TCe z miękką hybrydą. Dla bardziej wymagających klientów pozostaną warianty E-TECH, czyli szeregowa hybryda oferująca 140 KM, oraz 160-konna odmiana plug-in hybrid.

Clio i Captur 2024 przechodzą już ostatnie testy. A to oznacza, że premiera jest naprawdę blisko i powinna mieć miejsce w najbliższych miesiącach. Najprawdopodobniej obydwa auta poznamy niemal równocześnie, a w salonach zobaczymy je pod koniec bieżącego roku - w trzecim lub czwartym kwartale.