Robert Lewandowski wybrał Hiszpanię. Przesiada się do Cupry

Po długiej epopei transferowej, Robert Lewandowski stał się zawodnikiem słynnej FC Barcelony. To oznacza, że przesiądzie się do Cupry.

Zmiana klubu piłkarskiego to nie tylko zmiana kraju, czy sposobu gry oraz zarobków. W wielu przypadkach to również zmiana auta służbowego. Rober Lewandowski po trwających kilka miesięcy walkach o opuszczenie klubu z Monachium, stał się zawodnikiem Barcelony. Gratulujemy.

Robert Lewandowski pozostanie w koncernie VAG

Choć nasz najlepszy piłkarz ma kilka naprawdę egzotycznych (a przynajmniej drogich) samochodów, do tej pory jeździł służbowo Audi. Zazwyczaj e-Tronem GT RS. Wynikało to z umowy, którą bawarska firma podpisała z FC Bayern Munchen. Do 2029 roku piłkarze tej drużyny będą jeździć właśnie Audi. Ze względów wizerunkowych - zazwyczaj elektrycznymi.

Teraz Robert Lewandowski będzie musiał przesiąść się na mniejsze auto służbowe. FC Barcelona ma podpisaną umowę z Cuprą. Oficjalnym samochodem klubu jest Cupra Formentor. Co ciekawe, wydzielona z SEAT-a sportowa marka zaczęła dostarczać samochody hiszpańskiej drużynie w 2019 roku i... zastąpiła w tej roli Audi. Jak widać wszystko zostaje w rodzinie.

Jeśli chodzi o auta elektryczne, to wątpię, żeby nasz napastnik przesiadł się nietypowo, na model Born. Choć w sumie czemu nie? Zapewne korzystać będzie z Formentora w odmianie VZ5 (to ten z 2,5-litrowym, 390-konnym silnikiem z Audi RS3) lub hybrydą plug-in. Ta ma silnik 1.4 TSI i jednostkę elektryczną, o łącznej mocy do 245 KM.

Robert Lewandowski

Spokojnie możecie się poczuć jak Robert Lewandowski -Formentor w Polsce startuje od 127 800 zł. Dostaniemy jednak wtedy silnik 1.5 TSI. Za topową VZ5 trzeba zapłacić minimum 324 600 zł. Hybryda póki co zniknęła z cennika. Lewandowskiemu jednak na pewno jej nie "cofną".

Mimo tego Robert Lewandowski na pewno będzie korzystał ze swoich innych aut. Do niedawna na pewno przemieszczał się Bentleyem Continentalem GT Convertible w pięknym ciemnozielonym kolorze. Jest też właścicielem limitowanego do 1948 sztuk Porsche 911 Speedster. W jego kolekcji dość długo było Ferrari F12 Berlinetta, a niedawno na aukcję trafił model 488 Spider w kolorze białym, który należał do piłkarza.

Teraz pora na matową Cuprę Formentor VZ5. Przy okazji, życzymy godnego kontynuowania kariery w barwach hiszpańskiej legendy piłki nożnej.