Sally Carrera pójdzie pod młotek. Tak, Porsche robi auto inspirowane animacją

Sally Carrera to sympatyczna bohaterka hitu Pixara pt. "Auta". Przyjaciółka Zygzaka McQueena zainspirowała Porsche i powstanie taki samochód.

Nie ma chyba pasjonata motoryzacji, który nie słyszał i nie widział filmu "Auta". A na pewno nie ma rodzica, który by tego filmu nie widział. Przygody wyścigówki, Zygzaka McQueena, na pewno wielu rodzicom spędzają sen z powiek, a zabawki z charakterystycznym logiem walają się po setkach tysięcy dziecięcych pokoi. Przyjaciółką głównego bohatera jest błękitne Porsche 911 - Sally Carrera.

To auto właśnie niedługo trafi na aukcję.

Sally Carrera ożyje w słusznej sprawie?

To znaczy nie to animowane. Exclusive Manufaktur, oddział Porsche zajmujący się specjalnymi kreacjami dla wymagających klientów, przygotuje jedną sztukę modelu 911 inspirowaną postacią z animacji. Powstanie z okazji 20 urodzin filmowej bohaterki, dubbingowanej przez Bonnie Hunt (w polskiej wersji głosu użyczyła Dorota Segda). Zgodnie z "kanonem", Sally Carrera jest Porsche 911 z 2002, a więc poliftingowym wcieleniem serii 996 (co zresztą wyraźnie widać na animacji).

Sally Carrera

Właścicielka motelu "Cozy Cone" dała się poznać jako samochód miły i pełny współczucia. Dlatego jednorazowy projekt z okazji "dwudziestki" trafi na aukcję charytatywną. Zwycięzca licytacji wesprze bowiem kwotą ze sprzedaży organizację Girls Inc., fundację wspierającą dziewczynki i młode kobiety w USA. Oprócz tego część kwoty pójdzie na poczet UNHCR, agendy ONZ do spraw uchodźców. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom i rodzinom poszkodowanym przez rosyjską agresję na Ukrainę.

Na razie projekt "Sally Carrera" owiany jest tajemnicą, jeśli chodzi o wygląd. Jednak przy jego projektowaniu brali udział Bob Pauley i Jay Ward, odpowiedzialni za produkcję filmu "Auta".

Sally Carrera

Sally Carrera w interpretacji Porsche Exclusiv Manufaktur nie będzie raczej wiernym odtworzeniem postaci - i dobrze, bo wyszłoby mocno kiczowato. Z tego, co już wiemy, 911-ka dostanie specjalny lakier, nowe felgi oraz detale we wnętrzu nawiązujące do postaci z filmu. Będą to błękitne akcenty, czy grafiki. W tym "tatuaż" pod tylnym spoilerem. Tym razem w formie malunku typu pinstripe. Szkice wskazują też, że Porsche może być... z manualną skrzynią biegów.

Wszystkie szczegóły poznamy 20 sierpnia podczas aukcji RM Sotheby's w Monterey.