Skoda pokazała budżetowego SUV-a o zaskakująco ciekawej stylistyce

Skoda Vision IN, czyli najnowsze dzieło tej marki. Ten mały SUV został zaprojektowany z myślą o budżetowej roli, a trafi na jeden specyficzny rynek.

Już sama nazwa wskazuje, że nie jest to auto dla całego świata. Skoda Vision IN została zaprojektowana z myślą o Indiach i tylko tam będzie sprzedawana. To budżetowy SUV, który ma idealnie spełniać oczekiwania lokalnych klientów. Można jednak odnieść wrażenie, że i u nas takie auto mogłoby się dobrze przyjąć.

Bazą jest... Volkswagen T-Cross

Samochód zbudowano na platformie MQB A0, czyli tej samej, na której bazuje Skoda Kamiq czy właśnie Volkswagen T-Cross.Nowy czeski produkt na Indie jest jednak mocno powiązany z tym ostatnim autem, a konkretniej z jego wersją na lokalny rynek. Mowa o Volkswagenie Taigunie, który także dopiero ujrzał światło dzienne.

W Skodę wpleciono wiele całkiem atrakcyjnym elementów, takich jak agresywnie zarysowany front czy charakterystyczny dla nowych modeli tył. Całość tworzy spójną kompozycję o zadziwiająco atrakcyjnym wizerunku.

Skoda

Oczywiście patrzycie na wersję studyjną. W gotowym do sprzedaży aucie zabraknie efektownego kolorystycznie wnętrza, 19-calowych felg czy podświetlanego grilla. Takie dodatki pozostaną zarezerwowane dla drogich samochodów, czyli np. dla BMW X6.

Pod maską silnik 1.5 TSI

Model Vision IN wykorzysta jednostkę 1.5 TSI w wariancie 130 i 150 KM. Moc trafi tutaj na koła przez standardowo montowaną 7-biegową skrzynię automatyczną DSG. Napęd przekazywany będzie wyłącznie na przednią oś - w platformie MQB A0 nie przewiduje się montażu napędy na obie osie.