SsangYong Tivoli dostał 3-cylindrowy silnik 1.2 T-GDi. Ile kosztuje?

SsangYong Tivoli w wersji po liftingu zyskał nowy silnik. Jest to trzycylindrowa jednostka 1.2 T-GDI o mocy 128 KM. Ile trzeba zapłacić za taki model?

Koreańsko-hinduski mariaż ma się całkiem nieźle, choć ostatnimi czasy w dobie koronawirusa przechodzi trudniejszy okres. Nie oznacza to jednak spowolnienia rozwoju marki SsangYong. Jeszcze w tym roku powinniśmy finalnie poznać elektryczne Korando, zaś niedawno ofertę marki zasiliła nowa jednostka. Jest to konstrukcja 1.2 T-GDI (3-cylindrowa), generująca 128 KM i 230 Nm. Dostał ją SsangYong Tivoli. Ile trzeba za niego zapłacić w takim wydaniu?

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI - od 64 200 zł

W tej cenie dostaniemy wariant CRYSTAL, który oferuje komplet systemów bezpieczeństwa, tempomat czy ledowe światła do jazdy dziennej. Klimatyzacja i radio wymagają tutaj dopłaty w ramach pakietu PLUS - kosztuje on 4 800 zł.

Półkę wyżej stoi wariant AMBER, który standardowo oferuje wspomniane wcześniej wyposażenie (wraz z klimatyzacją i radiem), oraz dodaje garść stylistycznych smaczków, w tym 16-calowe stalowe felgi. Wersja ta wyceniana jest na 72 200 zł.

Ofertę zamyka model QUARTZ, gdzie w standardzie znajdziemy takie dodatki jak automatyczna klimatyzacja, multimedia z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym (obsługujące Bluetooth oraz Apple CarPlay i Android Auto), oświetlenie nastrojowe oraz spoiler dachowy.

Lista opcji jest tutaj krótka. Mając wolną gotówkę możemy dorzucić jasną skórzaną tapicerkę (2150 zł), nawigację (3200 zł) i szyberdach (2150 zł).

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI - w ofercie zabraknie wariantów ONYX i Sapphire

Krótko mówiąc - ograniczono się tutaj do trzech pierwszych modeli celem obniżenia ceny. SsangYong Tivoli to jedna z tańszych ofert na rynku, jednak nie jest już tak kusząca jak jeszcze rok czy dwa lata temu, kiedy w ofercie dostępny był model sprzed liftingu. Wolnossący silnik oraz znacznie niższe ceny przyciągały do salonów klientów, którzy szukali prostego auta. W tej roli Tivoli sprawdza się bowiem doskonale.