Tego się nie spodziewaliście. Oto Opel Zafira Life

Jeśli myślicie, że Opel wypuścił właśnie lifting Zafiry Tourer - to błąd. Opel wypuścił właśnie "osobowe" Vivaro i zaliczył je do rodziny Zafiry. A tak naprawdę to jest Peugeot Traveller. Nie gubicie się?

Do tej pory Opel Vivaro był lekko zmodyfikowanym (tzn. atrapa, pokrywa poduszki powietrznej, oznaczenia na tylnej klapie) Renault Trafic. Jednak od kiedy Opel trafił pod skrzydła PSA, trwały prace nad nowym modelem. Trwały prace, czyli wpasowano oplowską atrapę i logo w dostawcze trojaczki Citroen Spacetourer/Peugeot Traveller/Toyota Proace. Wyszedł z tego... no właśnie nie Vivaro, a Zafira Life. Choć możliwe stara nazwa zostanie dla wersji bardziej towarowej.

Zdjęcia, które widzicie, to oczywiście wyciek - całkiem spory, choć nie ujawniający wnętrza modelu, który na rynku pojawi się dopiero w następnym roku. Za to, jeśli wierzyć informacjom z wnętrza koncernu, Zafira Life będzie dostępna również jako samochód czysto elektryczny. Możliwe, że część podzespołów przejmie z elektrycznej odmiany znanego już DS 3 Crossback, który jak na razie jest jedynym stricte elektrycznym modelem w gamie francuskiego koncernu.

Nie wiadomo też na razie, co z dotychczasowym modelem Zafira Tourer. Możliwe, że nowy van będzie jedynym w gamie Opla. Zafira Life ma być bowiem dużym vanem, a nie osobowym "dostawczakiem" - będzie pełnić podobną rolę, co klasa V w Mercedesie, albo Multivan w Volkswagenie.