Toyota Corolla Cross zyskała hybrydę 1.8. Jest też tańsza [CENA]

Rodzina Corolli właśnie stała się jeszcze większa. Nowy model, czyli Toyota Corolla Cross, otrzymał kolejny wariant napędowy. To słabsza hybryda 1.8, oferująca 140 KM. Jej atutem jest niskie zużycie paliwa, oraz atrakcyjniejsza cena. Ile kosztuje japoński crossover?

Pierwszy raz od wielu lat popularny model Toyoty ma w ofercie cztery wersje nadwoziowe. Na początku lat dwutysięcznych była to Corolla Verso, czyli praktyczny minivan, który podbił serca wielu osób. Dziś miejsca na taki samochód już nie ma - ale jego "następcą" jest Toyota Corolla Cross. Ta dostała właśnie nowy wariant napędowy, który doceni wiele osób.

Toyota Corolla Cross zyskała hybrydę 1.8 o mocy 140 KM

To całkowicie nowa konstrukcja piątej generacji hybryd. Co to oznacza? Przede wszystkim możecie liczyć na jeszcze niższe zużycie paliwa oraz na lepszą dynamikę. Aby lepiej zrozumieć działanie tego napędu oraz zmiany w piątej generacji hybryd, przeczytajcie nasze teksty na temat nowych Corolli.

Toyota Corolla 2023 - test wersji po liftingu, z hybrydą 1.8

Nowa Toyota Corolla Cross - TEST wersji 2.0 z hybrydą Dynamic Force

Porównanie hybryd trzeciej, czwartej i piątej generacji - TEST

Nowa Corolla Cross oferuje 140 KM. Przekłada się to na sprint do setki w 9,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 180 km/h. Zużycie paliwa ma wynosić od 4 do 6 litrów, zaś średnia emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP wynosi od 113-114 g/km wg WLTP.

Słabsza hybryda ma też kilka dodatkowych zalet. Przede wszystkim zyskała większy bagażnik, który ma tutaj 473 litry pojemności, czyli o 37 litrów więcej, niż wersja 2.0. Dużym plusem będzie też atrakcyjniejsza cena.

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid Cena

Corolla Cross Comfort z napędem hybrydowym 1.8 kosztuje 143 900 zł. Z mocniejszym układem Hybrid Dynamic Force 2.0 napędzającym przednią oś cena auta wynosi 152 900 zł, zaś z napędem na cztery koła AWD-i 162 900 zł.

Poza tym w gamie Corolli Cross 1.8 znajdzie się wersja Style

Ta pierwsza kosztuje wyjściowo 156 900 złotych w wersji 1.8. Zyskujemy tutaj 18-calowe felgi aluminiowe, światła tylne i do jazdy dziennej LED oraz główne światła w zaawansowanej technologii LED, przyciemniane tylne szyby i czarne listwy okienne. Nie zabrakło tutaj także podgrzewanych foteli i bezkluczykowego dostępu.

Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid Cena

Nowością w ofercie jest też wersja Executive

Ta jednak zarezerwowana jest dla topowego napędu 2.0, także w wersji AWD-i. Znajdziemy tutaj dwukolorowe nadwozie oraz kompletne wyposażenie, włącznie ze skórzaną tapicerką.