Volkswagen Golf GTI i GTE z polskimi cenami. Najtańszy model kosztuje 149 390 zł - CENNIK

Volkswagen Golf GTI i GTE wjeżdżają na rynek. Cena? Za klasycznego hothatcha zapłacimy niecałe 150 000 zł, zaś hybrydowa wersja jest wyraźnie droższa.

Volkswagen Golf GTI i GTE. Łączy je wiele - sportowa stylistyka, dobre osiągi i 245 KM pod maską. Różnic jest jednak jeszcze więcej. Wariant GTI generuje całą moc dzięki jednostce EA888, czyli konstrukcji 2.0 TSI. W modelu GTE sercem jest jednostka 1.4 TSI. spięta z silnikiem elektrycznym i baterią. Auto jest więc cięższe, ale za to może jeździć bezemisyjnie.

Ile kosztuje Volkswagen Golf GTI?

Dokładnie 149 390 zł, ale 143 390 zł. O co tutaj chodzi? Otóż Volkswagen udziela rabatu w wysokości 6 000 zł na ten samochód. Standardowo otrzymujemy siedmiobiegową skrzynię DSG - manualna przekładnia jeszcze nie trafiła do oferty.

Volkswagen Golf GTI 2020

A ile kosztuje Volkswagen Golf GTE?

Zdecydowanie więcej. Za radość z jazdy na samym prądzie trzeba zapłacić 169 890 zł. Tutaj także oferowany jest rabat w wysokości 6 000 zł.

Volkswagen

Wyposażenie jest dość skromne - warto zaprzyjaźnić się z listą opcji

Seryjnie Volkswagen Golf GTI i GTE wyjeżdżają na 17-calowych alufelgach. Warto pomyśleć więc o kołach o cal większych, które poprawią wygląd samochodu. Do GTI zamówimy też "dziewiętnastki", niedostępne w GTE.

W seryjnym wyposażeniu znajdziemy też bazowe światła LED - matrycowe wymagają dopłaty wynoszącej blisko 4000 zł. Zawieszenie DCC kosztuje blisko 3500 zł, zaś dostęp bezkluczykowy to niecałe 1800 zł dopłaty. Nie brakuje tutaj także pakietów zwiększających poziom bezpieczeństwa czy komfort podróżowania. Jak to mawia stare powiedzenie - każdemu według potrzeb.

A - na Golfa GTD jeszcze poczekamy

Ten wariant z lekkim opóźnieniem trafi do salonów. Bliżęj rynkowego debiutu poznamy cennik wysokoprężnego "sportowca".