Volvo XC90 2024. Kolejna generacja zaskoczy wyglądem!

Lubicie szwedzkie auta? Mamy dla Was dobre wieści - oto nowe Volvo XC90 2024. W sieci pojawiły się grafiki prezentujące nadchodzący model.

Niektórych tajemnic nie da się dochować. W sieci pojawiły się grafiki patentowe prezentujące stylistykę bardzo wyczekiwanego auta, jakim jest Volvo XC90 2024. Zobaczcie czego możecie się spodziewać!

Volvo XC90 2024. Sprawdzona koncepcja z nową twarzą

Przede wszystkim mamy dla Was dobre wieści - nowe XC90 nie będzie radykalnym odejściem od stylistyki, do której przyzwyczaił nas ten model. Szwedzi dobrze wiedzą, że klienci cenią sobie obecną linię aut tej marki. Nagły zwrot byłby więc, delikatnie mówiąc, niewskazany.

Czego więc możemy spodziewać się po nowym Volvo XC90 2024? Przede wszystkim zyska ono nowoczesne detale, będące daleko idącą ewolucją stylistyki obecnych modeli. Zwróćcie uwagę na pas przedni, w którym "młoty Thora", czyli światła do jazdy dziennej, stały się de facto kształtem całych nowych lamp.

Volvo XC90 2024 Volvo XC90 2024

Zaskakujący jest też brak grilla w tym samochodzie. Oznacza to tylko jedno - mamy tutaj do czynienia z wersją elektryczną. Wciąż nie wiemy, czy nowe Volvo XC90 będzie oferowane w wydaniu spalinowym - o tym przekonamy się za kilka miesięcy.

Linia boczna? Bez rewolucji. Ale tył będzie dla Was zaskoczeniem

Profil nowego XC90 w dużej mierze przypomina poprzednika. Nowością będą chowające się w linii nadwozia klamki, które z pewnością wpłynął na lepszą aerodynamikę.

W przypadku tyłu już tak lekko nie będzie. Volvo odchodzi od koncepcji lamp ulokowanych w słupkach - przynajmniej po części. Ich dolny fragment przypomina dotychczasowe oświetlenie, jednak na wysokości tylnej szyby światła łączą się z przetłoczeniem i przechodzą w pokrywę bagażnika.

W słupkach zaś, całkowicie osobno, oddzielono ich górną część - zapewne z kierunkowskazami. To może być ciekawa i dość nietypowa koncepcja, która na żywo na pewno zaskoczy wyglądem.

Oficjalna premiera nowego Volvo XC90 2024 nastąpi pod koniec bieżącego roku

Wówczas zapewne poznamy auto prototypowe, które zapowie produkcyjną wersję. Ta pojawi się na drogach nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku. Chętni muszą uzbroić się więc w cierpliwość. Volvo jednak z pewnością nie będzie zwlekało z premierą, gdyż jest to dla nich jeden z najważniejszych modeli w ofercie.