Alpine A110 ma nowe, specjalne kolory z okazji Grand Prix Miami. Są idealne

Nadchodzi pierwsze w historii Grand Prix Miami z udziałem Alpine. Z tej okazji dostaliśmy dwie wersje A110 w kolorach nawiązujących do klimatu Florydy.

Francuska marka świętuje swoje pierwsze Grand Prix Miami. A co kojarzy się z Miami? Lata 80-e, neony i specyficzna kombinacja kolorystyczna. Właśnie takie dwa odcienie będzie miało Alpine A110 South Beach Colorway Pack - dwa pakiety specjalnego malowania dla sportowego coupe. Pakiet powstał w uruchomionym dwa lata temu Alpine Atelier - miejsce, gdzie można w pełni spersonalizować swoje coupe.

Niebieski i różowy to nie tylko hołd dla Miami i neonów Ocean Drive i klimatu Art Deco, z którego słynie florydzka metropolia. To również powrót do historycznych barw Alpine oraz nawiązanie do kolorów bolidu A522, który Francuzi wystawiają w Grand Prix Miami.

Alpine A110 Bleu Azure i Rose Bruyère

Odpowiednio niebieski oraz różowy na A110 będą nazywać się właśnie tak. Pakiet stylistyczny obejmuje nie tylko lakier, ale również i stylizacje wewnątrz. Tak, aby pasowała. Oba auta stoją na białych, 18-calowych felgach Serac, a na słupku C dołożono flagę w niebiesko-różowym odcieniu.

A110

Wnętrze jest jak najbardziej klasyczne, ale podkręcone kolorami. Te pojawiają się na boczkach drzwi oraz takich samych flagach jak na słupkach - zamontowanych właśnie na boczkach. Oprócz tego Alpine A110 w pakiecie South Beach Colorway dostały dedykowane dywaniki, tapicerkę ze skóry i alcantary z szarym przeszyciem oraz konsolę środkową obszytą skórą. Niedużo, ale wystarczająco, aby podkreślić unikalny charakter.

A110

Alpine A110 nie zostało zmodyfikowane mechanicznie - wciąż otrzymujemy model z silnikiem 1.8 Turbo, po ostatnim liftingu. Ma więc zmienione multimedia i poprawione zawieszenie. Producent nie ujawnił, czy South Beach Colorway dostępny będzie do każdej wersji, a więc nowego GT, albo zmodyfikowanej "S-ki" z bardziej sportowym charakterem.

Niestety, Alpine pochwaliło się wyłącznie stylizowanymi renderami. I o ile doceniamy estetykę i klimat, z chęcią obejrzelibyśmy na żywo Bleu Azure i Rose Bruyère. Miejmy nadzieję, że to nastąpi już w ten weekend, podczas Grand Prix Miami. Sam pakiet pojawi się katalogu opcji na lato 2022. A tak naprawdę rezerwacje na niego będą przyjmowane od dziś, czyli od 3 maja.