BMW X2 zmieni swoją formę. To będzie klasyczny "coupe-SUV"

W Monachium trwają prace nad kolejną generacją BMW X2. Nowe wcielenie tego auta zmieni swój wizerunek i zyska elektryczny napęd. Oto co o nim wiemy.

Połączenie słów "SUV" i "coupe" to ulubiona kombinacja wielu producentów. Segment ten rozrósł się do zaskakujących rozmiarów, a po takie auta sięgają nawet marki pokroju Fiata czy Citroena. BMW X2 w tym towarzystwie jest dość specyficznym autem, gdyż obecna generacja przypomina bardziej usportowionego podniesionego hatchbacka.

Niebawem się to jednak zmieni, gdyż BMW X2 2024 zyska całkowicie nową formę - bliższą największemu konkurentowi, jakim jest Audi Q3 Sportback.

BMW X2 2024. Nowa forma, nowe cele

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy nowego X2. Jak widać prace nad tym samochodem ruszyły pełną parą, a produkcyjna wersja powinna zostać zaprezentowana już za kilka miesięcy.

Nowe wcielenie X2 będzie bliższe wizualnie modelowi X1. Wzorem większych braci, takich jak X4 i X6, tył zyska charakterystycznie opadającą linię z wyraźnie zaakcentowaną pokrywą bagażnika.

Nasi koledzy z portalu motor.es przygotowali wizję, która prezentuje sylwetkę tego auta. Niespodzianek tutaj raczej nie będzie - możemy spodziewać się typowego SUV-a coupe, bezpośrednio rywalizującego z Audi Q3 Sportback.

Nowe BMW X2 2024 po raz pierwszy zyska także napęd elektryczny. Oczywiście wystąpi pod nazwą iX2

To nie jest żadną niespodzianką, gdyż X1 dostępne jest już w takim wydaniu. W podłodze znajdzie się tutaj bateria o pojemności 64,7 kWh, a silniki elektryczne dostarczą 313 KM.

BMW X2 2024 BMW X2 2024

Zasięg sięgnie tutaj 440 kilometrów, a maksymalna moc ładowania 130 kW. Takie wartości powinny zapewnić komfort użytkowania tego auta w długich podróżach - a to kluczowa cecha w takim aucie.

Nie zabraknie tutaj także silników spalinowych

Gamę otworzy przednionapędowa wersja sDrive18i, która oferuje ponad 150 KM z 3-cylindrowego silnika 1.5. Na drugim końcu skali stanie zaś nowy sportowy wariant. Mowa tutaj o wersji M35i, oferującej ponad 300 KM. Dzięki napędowi na cztery koła xDrive nie zabraknie solidnej trakcji, a właściwości jezdne nie rozczarują nawet wymagających kierowców.

Nowe BMW X2 zadebiutuje w drugim kwartale 2023 roku. Na rynek trafi zaś mniej więcej za rok. Marka z Monachium zabezpieczy w ten sposób swoją pozycję w segmencie kompaktowych aut premium. Konkurencja nie śpi - lada chwila poznamy odświeżonego Mercedesa GLA, a niebawem na rynek trafi także Audi Q3 po pierwszym liftingu.