Ford Tourneo Custom Electric zadebiutuje 9 maja. Co o nim wiemy?

Ford Tourneo Custom Electric to kolejny krok błękitnego owalu w stronę pełnej elektromobilności. Premiera tego modelu odbędzie się 9 maja. Co o nim wiemy?

Plan Forda realizowany jest w ekspresowym tempie. Kilka tygodni temu poznaliśmy rozkład jazdy marki na najbliższe lata. Na celowniku są przede wszystkim elektryki różnej maści, także te użytkowe. Pierwszego poznamy już lada chwila - Ford Tourneo Custom Electric 2023 ujrzy światło dzienne już 9 maja. Co o nim wiemy?

Ford Tourneo Custom Electric 2023

Ford Tourneo Custom Electric 2023. Przełomowy model, który zyska też znaczek Volkswagena

Współpraca pomiędzy tymi koncernami kwitnie. Niemcy i Amerykanie znaleźli szybko wspólny język, który przełożył się nie tylko na budowę aut użytkowych. Ford pożyczy od Volkswagena między innymi platformę MEB, która wyląduje w dwóch nadchodzących samochodach osobowych marki.

Nim je poznamy czeka nas debiut czegoś z zupełnie innej półki. Elektryczny Ford Tourneo Custom zastąpi popularny i ceniony model, który wciąż chętnie jest wybierany przez klientów.

Można śmiało założyć, że Volkswagen niebawem zaprezentuje swojego odpowiednika. I w tym przypadku mamy do czynienia z odwróconą sytuacją z modelu Tourneo Connect, który jest modelem Caddy z innym frontem i znaczkiem.

Tutaj to Ford stał za większą częścią projektu. Możemy więc spodziewać się, że część rozwiązań będzie wspólnych z modelem E-Transit, ale i z Mustangiem Mach-E.

Stylistyka będzie przyjemna dla oka

Ford postawił na dość wyrazisty design swojego użytkowego modelu. Osobowa wersja zyska charakterystyczne światła przednie z ciekawą sygnaturą świetlną, tworzoną poprzez ledowe pasy. To samo tyczy się lamp z tyłu - wyróżnią one ten samochód z tłumu.

Ford podkreśla, że nowy model nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z poprzednikiem. Całą konstrukcję opracowano od podstaw, dzięki czemu obok wersji elektrycznej pojawią się też ciekawe warianty spalinowe.

Ford Tourneo Custom Electric 2023

W kabinie znajdziemy zaś odrobinę high-techu. System SYNC4 zapewni łączność ze smartfonami i internetem, a duży wyświetlacz w wygodny sposób przekaże wszystkie najważniejsze dane.

Oficjalna premiera Forda Tourneo Custom Electric będzie miała miejsce 9 maja - wtedy poznamy ten nowy model od kuchni. Auto na rynek trafi najprawdopodobniej w czwartym kwartale bieżącego roku.