Plany VAG na 2021 rok. Dużo nowych ID, Polo i Ibiza po liftingu, nowy Chiron i 911-ki

2020 był z wiadomych względów nieco "ograniczony", ale w tym roku premiery ruszą z kopyta. Światowe plany VW na 2021 wskazują na bardzo duży rozwój gamy.

Zgodnie ze wszystkimi przewidywaniami, Plany VAG na 2021 obejmują całkiem sporą gamę samochodów elektrycznych. Zarówno w Europie, jak i w Chinach. Pojawi się jednak też kilka nowości wśród samochodów "premium". Choć tu nie mamy pewności w 100%, czym one będą.

Plany VAG na 2021

Przejdźmy jednak do konkretów.

Volkswagen

Sporo będzie działo się u Volkswagena, zwłaszcza za sprawą elektrycznej rodziny ID.

W Europie na pewno powitamy model ID.5. Będzie to "kompaktowy SUV Coupe" - jakbyśmy nie mieli już dość SUV-ów i crossoverów (choć są takie, na które czekamy - o tym dalej).

Plany VAG na 2021 Volkswagen Taos

Z kolei Chińczycy powitają w tym roku ID.4 Crozz, ID.4 X oraz siedmiomiejscowego ID.6. W Indiach pojawi się produkowany lokalnie Tiguan, w USA Taos, a w Rosji Tarek. Same SUV-y. Do tego jeszcze Nimbus Nivus. Tego małego SUV-a dostaną Europejczycy w 2021 roku. Przy okazji powinien pojawić się lifting Polo oraz Seata Ibizy. Dla hiszpańskiej marki to jedyna nowość zaplanowana na ten rok.

Skoda

Skoda wiąże nadzieje z nową Fabią, która zadebiutuje już za kilka dni. Poza tym powinniśmy spodziewać się faceliftingu Kodiaqa oraz prezentacji modelu Enyaq "Coupe". Czy też GT. Hindusi dostaną model Kushaq.

Audi

Audi E-Tron GT już znacie. Pierwsze egzemplarze pojawiły się już na ulicach. Do elektrycznej rodziny z Ingolstadt dołączy niedługo Q4 E-tron i Q5 E-tron.

Bentley

U Brytyjczyków również zapanuje elektryfikacja. Do zmodernizowanego modelu Bentayga dojdzie wersja z napędem hybrydowym typu PHEV. W zapowiedziach jest mowa o drugim modelu z tym napędem. Nie ma jednak słowa o tym, który to będzie. Podejrzewamy, że Flying Spur, bądź Continental. Ale to drugie ze względu na charakter auta, jest mniej prawdopodobne.

Porsche

Porsche Taycan Cross Turismo w zasadzie już jest, oficjalną premierę miał kilka dni temu. Zuffenhausen dorzuci w tym roku jeszcze jeden model elektryczny. To Macan. Już od dawna mówiło się o tym, że druga generacja będzie wyłącznie zasilana prądem.

Premierę będzie też miało kilka nowych wersji Porsche 911. W tym jedna, na którą czekamy z ciekawością. To Porsche 911 Safari, czyli inspirowana samochodami rajdowymi podniesiona i "uterenowiona" odmiana kultowego coupe.

Porsche 911 Safari

Bugatti

Plany VAG na 2021 uwzględniają też Bugatti. To tajemnicza premiera w ramach rodziny modelu Chiron. Bugatti od dawna zaprzecza, że w Molsheim obetną Chironowi dach, więc raczej nie będzie to model Grand Sport/Roadster. Albo dostaniemy kolejną limitowaną odmianę, albo zupełnie inny model. Może na przykład... SUV-a. Zupełnie by mnie to nie zdziwiło