Suzuki S-Cross Strong Hybrid. Pełna hybryda dołącza do polskiej oferty

Do oferty japońskiej marki dołącza kolejna "pełna" hybryda. W polskich salonach pojawia się Suzuki S-Cross Strong Hybrid.

Suzuki sukcesywnie rozszerza swoją ofertę zelektryfikowanych aut. Po wyposażeniu całej gamy w samochody z układem Mild Hybrid, przyszedł czas na auta w pełni hybrydowe. Suzuki S-Cross Strong Hybrid jest drugim modelem wyposażonym w autorską hybrydę Suzuki.

Pierwszym była Vitara, o której mieliście już okazję przeczytać na naszych łamach.

Tutaj mamy do czynienia z identycznym układem napędowym. Jego sercem jest 102-konny silnik benzynowy 1.5, bez żadnego doładowania. To jednostka znana m.in. z Suzuki Jimny. Został on doposażony o silnik elektryczny o mocy 33 KM oraz sześciostopniową, zautomatyzowaną skrzynię biegów. Pod podłogą bagażnika jest miejsce na baterie o pojemności 840 Wh. Pozwala on więc na przejechanie pewnych odcinków bez użycia jednostki spalinowej.

Suzuki S-Cross Strong Hybrid

Łączna moc systemowa to 116 KM oraz 138 Nm. Dodatkowo przy przyspieszaniu silnik elektryczny jest w stanie "dołożyć" kolejne 60 Nm. Suzuki S-Cross Strong Hybrid rozpędza się do 100 km/h w 12,7 sekundy i ma zużywać ok. 5,2 l/100 km. W wersji 2WD.

Suzuki S-Cross Strong Hybrid 120 900 zł

Bo Suzuki S-Cross z pełnym układem hybrydowym dostępne jest jako auto przednionapędowe lub AWD. Standardowe wyposażenie to odmiana Premium. Zawiera pakiet asystentów jazdy, a także światła LED, dwustrefową klimatyzację automatyczną, system multimedialny (ekran 7"), czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamerę cofania oraz dostęp bezkluczykowy. Droższa odmiana Elegance ma również nawigację satelitarną, większy ekran (9"), dodatkowy głośnik centralny a także, po raz pierwszy w Suzuki, kamerę 360 stopni. W tej odmianie wykończenia wnętrza są skórzane, ale tapicerka jest z tkaniny. Topową odmianą jest Elegance Sun, z dużym dachem panoramicznym.

Co ciekawe, o ile Suzuki S-Cross w odmianie Premium dostępne jest w obu wersjach napędowych, to linie Elegance i Elegance Sun są już zależne od wybranej opcji. Ceny kształtują się następująco dla wersji przednionapędowej:

S-Cross Strong Hybrid 2WD Premium: 120 900 zł

S-Cross Strong Hybrid 2WD Elegance: 132 900 zł

Tymczasem odmiana 4WD ma następujący cennik:

S-Cross Strong Hybrid 4WD Premium: 131 900 zł

S-Cross Strong Hybrid 4WD Elegance Sun: 148 900 zł

Samochody dostępne są też w programie Suzuki Rent, z ratą miesięczną od 1509 zł netto miesięcznie.