Hyundai KONA Electric po cichutku będzie patrolował ulice Warszawy

Komenda Stołeczna Policji odebrała właśnie nowe radiowozy. Hyundai KONA Electric w liczbie sześciu sztuk zasilił flotę warszawskich służb.

Koreański koncern kontynuuje wyposażanie polskiej policji. Tym razem Komenda Stołeczna poszła w bezemisyjność. Zamówione sześć sztuk zostało dziś odebranych. Hyundai KONA Electric posłuży policjantom do patrolowania ulic w okolicach Starego Miasta i Śródmieścia.

To zresztą nie jest ostatni tego typu zakup w polskiej policji. Służby mają zamówione kolejne sztuki elektrycznych Hyundaiów, które posłużą do patrolowania centrów miast. W ten sposób nie przyczynią się do wzrostu hałasu i emisji CO2. Dodatkowo samochody elektryczne najlepiej sprawdzają się właśnie w mieście.

Hyundai KONA Electric

W razie czego mogą ruszyć też w pościg. Hyundai KONA Electric w specyfikacji dostarczonej policji to wersja, którą znacie z naszych testów. Napędza ją silnik o mocy 204 KM i baterię o pojemności 64 kWh. 100 km/h osiąga w 7,6 sekundy, a zasięg w mieście przekracza 660 km (średnio 484 km wg WLTP).

To kolejne Hyundaie we flocie polskich służb. Policjanci korzystają z modeli i30 hatchback i wagon (zarówno oznakowanych, jak i nie), a także i20, Kona oraz Tucson (te ostatnie głównie jako nieoznakowane radiowozy). Z kolei elektryczna KONA do Warszawy trafiła po tym, jak od roku jeżdżą tam służby komunalne takim samym modelem.

O ile sama idea do mnie trafia, to jestem ciekaw, czy w komendzie stołecznej zostanie postawiona infrastruktura, czy radiowozy będą raz na jakiś czas zajmować ogólnodostępne miejsca, aby się doładować.