Podziwiajcie gust Waltera Röhrla. Ma najlepiej skonfigurowane Porsche 911 Speedster

Nie od dzisiaj wiadomo, że Walter Röhrl to nie tylko fenomenalny kierowca, ale też bardzo ciekawy człowiek. Do tego jego garaż jest pełen skarbów - właśnie wstawił tam Porsche 911 Speedster w genialnej konfiguracji.

Walter Röhrl przez lata współpracy z różnymi producentami nie tylko zbudował ciekawą kolekcję samochodów, ale przede wszystkim ciągle ją powiększa. Jak wiadomo w ostatnich czasach bliska jego sercu jest marka Porsche. Wśród pojazdów wartych uwagi, w swoim garażu ma między innymi model 911 R w unikalnej konfiguracji. Połączył tam świetny lakier Oakgrünmetallic ze srebrnymi pasami, co tworzy doskonałą kompozycję. Teraz obok tego samochodu zaparkuje jego ciekawszy brat.

Porsche 911 Speedster w kolorze Oakgrünmetallic

Otóż Walter Röhrl jest jednym ze szczęśliwców, których kolekcja poszerzy się o Porsche 911 Speedster. I choć możliwości konfiguracyjne są tutaj bardzo szerokie, to jednak Röhrl postawił na sprawdzony przepis, czyli powtórzył konfigurację swojego 911 R. Jedyną różnicą są tutaj felgi - starszy model ma srebrne koła, zaś nowy stoi na czarnych felgach.

Trzeba przyznać, że tego typu konfiguracja doskonale prezentuje się na takim samochodzie i idealnie podkreśla jego linię. Porsche oferuje bardzo szeroki poziom indywidualizacji wyglądu nadwozia. Możliwości nabywców są w zasadzie nieograniczone. Mamy tutaj potężną gamę lakierów, w tym tak zwane odcienie PTS - Paint To Sample. W ten sposób klienci mogą wybrać w zasadzie dowolny odcień. Warto wspomnieć, że w oficjalnej gamie PTS jest nawet kolor Aston Martin Racing Green, który zapożyczono z brytyjskich samochodów.

Porsche oferuje też unikalne lakiery Chromaflair. Rocznie może powstać tylko 15 aut w takim odcieniu. Ograniczeniem jest tutaj technologia i czasochłonny proces przygotowywania takiego koloru. Jest to też jeden z najdroższych lakierów świata - kosztuje 82 000 euro.