Tak wygląda Mitsubishi Eclipse Cross

Długo wyczekiwany kompaktowy SUV od Mitsubishi ujrzał wreszcie światło dzienne. Poznajcie Mitsubishi Eclipse Cross.

 

 

Stylistyka Mitsubishi Eclipse Cross jest sporą niespodzianką - przez ostatnie lata producent ten raczej nie zaskakiwał projektami samochodów. Wraz z Eclipse Cross nadszedł czas na zmiany - kompaktowy SUV zyskał wyrazisty front, nawiązujący wyraźnie do koncepcyjnych modeli tej marki. Linia boczna została przecięta lekko pochylonym przetłoczeniem, przechodzącym w kontrowersyjne tylne światła. Ten element będzie największym wyróżnikiem Eclipse Cross - pas świetlny dzieli tylną szybę na dwie części (podobnie jak chociażby w schodzącym z rynku Civicu).

Mitsubishi Eclipse Cross

Pod maską znajdą się początkowo dwie jednostki napędowe - doładowane benzynowe 1.5 oraz diesel 2.2. Benzynowa jednostka łączona będzie z 6-biegowym manualem lub przekładnią CVT, zaś w dieslu zamiast bezstopniowej skrzyni znajdziemy nowy, 8-biegowy automat.

Mitsubishi Eclipse Cross bazuje na skróconej płycie podłogowej z modelu Outlander. Dzięki zastosowaniu stali o podwyższonej wytrzymałości udało się zwiększyć sztywność oraz zmniejszyć masę auta. Napęd na cztery koła sterowany jest za pomocą systemu S-AWC, który wywodzi się po części z nieodżałowanego modelu EVO. Przekazuje on moc na oś oraz koło z największą przyczepnością z zaledwie dziesiąte części sekundy.

Mitsubishi Eclipse Cross

Japończycy nie ujawnili jeszcze zdjęć wnętrza. Według wstępnych informacji wykończono je zdecydowanie lepszymi, miękkimi materiałami. Konsola środkowa zwieńczona jest wyraźnie wyeksponowanym ekranem nowego systemu inforozrywki, obsługującego m.in. CarPlay oraz Android Auto.

Mitsubishi Eclipse Cross oficjalnie zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie.