MG Motor oficjalnie pojawi się w Polsce. Chińczycy nabierają rozpędu

Jak donosi IBRM Samar, na polskim rynku jeszcze w tym roku zadebiutuje kolejny "Chińczyk". Będzie to MG Motor, należący do koncernu SAIC.

Koledzy z Samaru dostali potwierdzenie, że MG Motor trafi na polski rynek. I to jeszcze w tym roku. Chińska marka ma zadebiutować nad Wisłą w IV kwartale 2023, a więc już niedługo.

Niestety, to jedyna potwierdzona informacja; europejska centrala firmy na razie nie udziela żadnych dodatkowych informacji, ani na temat polskiego przedstawicielstwa, ani na temat oferty. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. A warto, bo chińska marka z brytyjskim rodowodem ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o europejski rynek.

MG Motor ma spore sukcesy w Europie

Chińska marka to europejski lider, jeśli chodzi o sprzedaż wśród chińskich producentów. W pierwszej połowie roku, według analityków JATO Dynamics, sprzedali 104 293 samochody, a więc naprawdę sporo, "przeskakując" w liczbach Mazdę, Suzuki, czy Cuprę. W ofercie są zarówno auta spalinowe, jak i hybrydy PHEV oraz auta elektryczne. I, zwłaszcza we Włoszech, czy Wielkiej Brytanii, MG są bardzo widoczne. Zwłaszcza w tym ostatnim kraju, gdzie sprzedano 40% wspomnianej sprzedaży. Trochę to nie dziwi, biorąc pod uwagę, że MG Motor to firma, która wywodzi się właśnie z wysp.

MG Motor

SAIC Group, do którego należy MG Motor, ma już kilka firm ze swojego portfolio, dostępnych w naszym kraju. To między innymi Seres, Skywell, Maxus, czy użytkowy LEVC.

Żadna z tych marek nie odniosła jeszcze sukcesu w Polsce. Z MG może być trochę inaczej. Pod tą nazwą znajdziemy nowoczesne, ale proste i dobrze wycenione auta. Są wśród nich crossovery MG ZS i HS, ale przede wszystkim elektryczny MG4.

Ten model to kompaktowy "elektryk", który konkuruje z Volkswagenem ID.3. Można go kupić w trzech wariantach mocy, od 170 do 245 KM, i z trzema wielkościami akumulatorów (51/64/77 kWh). Maksymalny zasięg to 520 km w trybie mieszanym.

MG Motor

U naszych zachodnich sąsiadów MG4 zaczyna się od niecałych 33 tys. Euro. Zobaczymy więc, jak będą kształtować się polskie ceny. Bo, że MG Motor wprowadzi ten model na nasz rynek, jesteśmy pewni. A jest jeszcze SUV Marvel R oraz nadchodzący Cyberster - szalony roadster.

źródło: Samar.pl